Zažijte zimní caravaning neobyčejně

Chcete vyrazit s dětmi nebo přáteli na hory za zimními sporty? V dnešní době se hodí k cestování karavan. Pokud jste někdy měli obavy, zahoďte je a poznejte zimní caravaning na vlastní kůži bez ohledu na to jestli jste nebo nejste očkovaní proti nemoci covid-19. Díky pojízdnému bydlíku máte postaráno o pohodlné spaní. Naše plně vybavené obytné vozy, které si můžete pronajmout za nízké mimosezóní ceny, nabízí skvělé zázemí. 

V letošní zimní sezóně máme v provozu na zimu pět obytných vozů.  V pohodě si zatopíte, máte teplou vodu na sprchování, ohřejete si čaj nebo polévku, máte spoustu místa pro lyže a všechny vaše osobní věci, které potřebujete k vašemu cestování. Představíme vám vyhrazená místa, kde dá zaparkovat s obytným vozem, někde i s možností připojení do elektrické sítě. Ať už jedete kamkoli, dodržujte etický kodex kempaře vydaný Asociací kempování a karavaningu.

JESENÍKY

Parkování v horském resortu Dolní Morava

Resort Dolní Morava nabízí řadu parkovacích ploch, ne všechny jsou ale vhodné pro karavany. Níže ve fotogalerii naleznete, kde jsou karavanisté vítáni. S výjimkou parkoviště u Wellness hotelu Vista je stání na vyhrazených parkovištích zdarma. Parkoviště jsou rozmístěna přímo u nástupních stanic lanovek, vleků a letních i zimních atrakcí. Naše tipy na výlety najdete zde.  

Parkování Ski areál Kunčice

Stání pro karavany je umístěno jen pár kroků od centra služeb u nástupní stanice vleku Hájovna včetně přípojek el.energie a vody.


ORLICKÉ HORY

Ski centrum Deštné v Orlických horách

Parkování pro lyžaře se nabízí přímo pod sjezdovkami zdarma. Na těchto parkovištích však není dovoleno zůstat přes noc. Proto doporučujeme navštívit kemp Zákoutí, který nabízí zimní sezonní stání pro karavany.

Parkování pod Bukovou horou

Na straně od Červené Vody se nachází 12 karavanových stání na parkovištích P3 a P4 - s přípojkami k elektřině, s přístupem k vodě a dostupnou WiFi. Místo pro karavanová stání si můžete rezervovat online .

Bartošovice v Orlických horách

U lyžařského areálu lze s obytným vozem parkovat a po domluvě s majitelem vleku je k dispozici i elektrická přípojka. 


JIZERSKÉ HORY

Ski areál Obří sud Javorník

Stellplatz pro pohodový zimní pobyt v obytném voze se nachází v areálu Obří sud Javorník, kde kromě lyžařských sjezdovek je také bobová dráha. Parkoviště umožňuje dlouhodobé stání.


KRKONOŠE

Bubákov - Ski areál Herlíkovice

Caravan Parking v Bubákově je vyhrazeno na parkovišti P5, kde jsou pro obytné vozy připraveny nejlepší podmínky.  Parkování je zdarma. Přesné umístění najdete na mapě níže ve fotogalerii. Parkoviště P5 umožňuje dlouhodobé stání.

Janské Lázně - Černá Hora

Stellplatz - odstavné parkoviště P4 Pod Lesním domem

Pro karavany je určené parkoviště pod Lesním Domem (Formánky). Parkování je za poplatek, k dispozici je elektrická přípojka, WC, sprcha, dětský pult, výlevka na chemické WC. Více informací se dozvíte zde.

Harrachov

Horské středisko Harrachov se nachází v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Díky své poloze je vyhledávaným místem a výchozím bodem turistických výletů. Parkování na místním parkovišti je pro obytné vozy za poplatek. k dispozici el. přípojka.   


KRUŠNÉ HORY

Klínovec

V zimě můžete vyrazit s obytným vozem na Klínovec. K parkování karavanů je určené placené parkoviště P2 (na adrese Loučná pod Klínovcem č. pop. 207). Místo pro váš obytný vůz vám bude přiděleno na základě rezervace, kterou je nutné provést předem prostřednictvím rezervačního formuláře na webu https://klinovec.cz/karavanem-na-klinovec/ . Bez potvrzené rezervace není dovoleno parkování. K dispozici je elektrická přípojka za poplatek.


ŠUMAVA

V srdci Šumavy v obci Kvilda je velké parkoviště, které se nachází hned u běžkařských stop. 

BROUMOVSKO

Teplice nad Metují

Oficiální Stellplatz Adršpach je určen pro návštěvníiky skalních měst. Je vybaven vším potřebných s přípojkami elektřiny, výlevkami, osvětlením, nádobou na likvidaci komunálního odpadu, WiFi internet k dispozici.


 

Kompletní mapu míst najdete na webu https://www.prostellplatz.cz/skiing/. Další místa pro pakování obytných vozů za účelem přenocování najdete na mapě zde. Před návštěvou doporučujeme kontaktovat místního správce parkoviště a ověřit si dostupnost a podmínky parkování. 

Dolní Morava Dolní Morava
Herlíkovice - Bubákov Herlíkovice - Bubákov
Buková hora Buková hora
Bukovka Bukovka