Vymyslel jsme si výlet se svými neteři, abych byl hodný strejda a užili jsme si to na maximum – výběr kempu v Sedmihorkách byla také jasná volba, protože se jedná o TOP KEMP v ČR pro rodiny s dětmi. 

Vyráželi jsme v pátek 22. 4. v 09:00 hodin (předání vozidla trvalo 1 hodinu), převzetí proběhlo dle domluvy a vozidlo bylo perfektně nachystané včetně příslušenství. Ranní hodiny jsem volil záměrně, abych neteře vyzvedl ve škole, což bylo překvapení a machrovina před jejich spolužáky. Jízda z Pardubic do Sedmihorek trvá cca hodinu a půl. Berme, že obytné vozidlo není žádný závoďák a s hmotností přes 3 tuny jede "na pohodu". Nejdůležitější výbava pro prcky na jízdu je WiFi, v tom případě je zábava zaručena.

Při příjezdu do kempu si vyberete místo (je lepší mít rezervaci).  Jednou z nejdůležitějších věcí při výběru místa je mít na dohled WC, sprchy a samozřejmě kiosek. Poté se jdete zaregistrovat a jste oficiálně ubytovaný v kempu.

Po přichystání vozidla, abychom fungovali tzn. vyrovnání vozidla přes klíny, přípoj na el. 230V, vybalení kempového nábytku, si jdeme projít celý areál kempu a narazíme na kiosek, kde mají pizzu a další vyžití pro prcky. Po dobré večeři jsme šli do obytky, protože nebylo úplně teplo. V obytném prostoru jsme nastavili topení na 23 stupňů a šli jsme hrát karty. Když jsme dohráli tak jsem zavelel: "Jdeme spát, zítra máme dlouhou túru."


Následující den byl plán cesty jasný – lázně Sedmihorky, zámek Hrubá Skála a hrad Trosky, což je túra kolem 20 kilometrů pěšky, ale my máme pohodlnou obuv takže vše jsme zvládli. Počasí nám přálo, tudíž se šlo krásně. Po návratu do kempu jsme na mobilu zjistili, že jsme našlapali 23 kilometrů, což je z mého pohled na prcky ve věku 10 a 13 let slušný výkon. Přestože jsme byli značně unaveni, chtěli jsme využít všeho, co jsme si zapůjčili od BARTH CARAVAN. Neteře se zabavily závody na elektrokoloběžce a já jsem se mohl věnovat chystání večeře na bezkouřovém grilu. Po dobré večeři následovala sprcha v obytce a zasloužený spánek.

Na druhý den jsme měli budíček, abychom stihli snídani, umýt nádobí, úklid, sbalení věcí a vypuštění nádrží včetně chemického WC. Při této činnosti je fajn zapojit děti, protože zastávám heslo: "Kdo si co nanosí, to si také odnese." Provedli jsme kontrolu před jízdou dle samolepky na clonítku před řidičem. Důležité body před jízdou jsou: zavřená nástavbová okna + zavřený plyn + zatažený nástupní schůdek + schovaná markýza + zatažené stabilizační nohy + zajištěná sprchová zástěna. Vše bylo v pořádku, mohli jsme vyrazit domů po nové dálnici, protože dálniční známka po ČR je v ceně pronájmu.


Shrnutí našeho výletu:

  • Obytné vozidlo se jménem ALBERT od společnosti BARTH CARAVAN - ***** 5 HVĚZDIČEK

  • ZVOLENÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ K OBYTNÉMU VOZIDLU – NASTAVITELNÝ STŮL + POLOHOVACÍ KŘESLA + BEZKOUŘOVÝ GRIL + ELEKTROKOLBĚŽKY – vše využito na maximum - ***** 5 HVĚZDIČEK

  • KEMP Sedmihorky - ***** 5 HVĚZDIČEK

  • ZÁŽITKY - ***** 5 HVĚZDIČEK NEZAPOMENUTELNÉ

Pavel T.