Podzimní oáza na kolech?

I když podzim není zcela tradičním časem pro dovolené, tak my to máme jinak! Příroda hraje barvami, vyrazíte za mimosezonní ceny a nesmíme zapomenout na klidnější dopravu, což určitě také potěší každého milovníka karavanů a obytných vozů.  Obytné vozy jsou kompletně vybavené a nabízí vám komfort a svobodu, kterou na hotelu nezažijete. Zatímco jiní cestovatelé během podzimních měsíců vybírají přednostně destinace u moře, vy budete mít možnost objevit nejen nádherná přírodní místa, ale také města a historické památky. 

 

 

Jižní Morava pro milovníky vína

Tomuto místu podlehne každý milovník vína, ale i každý kdo vyhledává pohodu,  přírodu a milé hostitele. Mezi nejoblíbenější místa patří Lednicko-valtický areál, Velké Bílovice, Mikulov a Dolní Věstonice. Pokud hledáte příjemné místo v soukromí, tak  vás zaručeně okouzlí vinařství Horák, kde ochutnáte skvělé vína, která se pravidelně umisťují na prestižních výstavách doma i v zahraničí.  Doporučujeme také navštivit Moravské Toskánsko - tahle oblast je naprosto neuvěřitelná. Projíždíte si takhle okolím moravského Kyjova a najednou jste v Toskánsku! Vypadá to tu opravdu jako vystřižené z Itálie. 

 

Vysočina - Dýňový svět

K podzimu neodmyslitelně patří dýně a za návštěvu určitě stojí Statek u Pipků, kde se zabývají pěstováním dýní a obilovin. Každý rok pořádají v podzimních měsících dýňovou výstavu, kterou si užijí nejen děti. Při návštěvě statku se pokocháte pohledem na mnoho druhů dýní, potěšíte se s venkovskými zvířaty a případně si rovnou nějakou tu dýni zakoupíte. Děti se mohou vyřádit na přírodním hřišti s dřevěnými a slámovými atrakcemi (slámohrady, slámobazén ve stodole).

 

Vyhlídka Solenická podkova - Střední čechy

Zajímavé místo, kde je dokonalý výhled na řeku Vltavu stočenou do tvaru podkovy.  Mezi přehradami Kamýk a Orlík vytváří Vltava úžasný meandr, kterému se přezdívá Solenická podkova. Ten nejlepší pohled na podkovu se vám naskytne ze skaliska Na Vraném nedaleko vrchu Na Altánku, který se nachází v lese mezi obcemi Zduchovice a Solenice. Na vyhlídce si užijete pohled na řeku z přibližně 150 m nad vodou.

 

Jižní Čechy

V Jihočeském kraji se budete cítit jako v pohádce. Jsou tu stovky krásných rybníků a starobylá města plná života, středověké hrady a kostely,  renesanční zámky i kláštery. 
K jihočeským pokladům patří řeky Vltava, Lužnice či Otava, Třeboňská rybniční soustava, slatinné lázně a hluboké lesy. Řadu míst znáte z filmových pohádek, třeba vodní zámek Červená Lhota, hrad Zvíkov anebo zámek Hluboká nad Vltavou, kde žila slavná Pyšná princezna. Kulisy z pohádek připomínají i magické uličky a zákoutí řady jihočeských měst Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň.  Rájem pro fanoušky aktivní dovolené v pohybu je Lipno nad Vltavou se Stezkou korunami stromů.

 

Krkonoše

Krkonoše nabízejí program jak pro aktivní turisty, tak i pro ty, kteří jedou do hor za relaxací a odpočinkem. Turisticky nejnavštěvovanější atraktivita je hora Sněžka. Chystáte se na vlastní pěst zdolat samotný vrchol Sněžky? Podzimní období je pro to jak dělané! A pro ty méně odvážlivé tu samozřejmě jezdí lanovka až na vrchol. 
Krásy Krkonoš nemusíte objevovat jen z vrcholů hřebenů. V Krkonoších se totiž nacházejí nejdelší dolomitové jeskyně v republice. Bozkovské jeskyně sou jako jediné tvořeny vápnitým dolomitem.  

 

- Náš tip na výlet s dětmi: Vydejte se do Malé Úpy, kde se prostřednictvím postaviček spisovatelky Marie Kubátové přenesete do říše pohádek. Čeká tu na vás pohádková stezka, která vás seznámí se spisovatelčinou tvorbou a krásnou zdejší přírodou s nádhernými výhledy.

 

                                                                                                    

 

 REZERVACE                                                                                           NABÍDKA OBYTNÝCH VOZŮ K PRONÁJMU 

 

 

 Zdroj: www.kudyznudy.cz
Solnická podkova Solnická podkova
Moravské Toskánsko Moravské Toskánsko
Statek u Pipků Statek u Pipků
Třeboň Třeboň
Pohádková stezka - Dolní Úpa Pohádková stezka - Dolní Úpa
Krkonoše Krkonoše