Atraktivní místa v ČR, která vám nahradí zahraničí:

Nové Mlýny = kousek Slovinska

Uprostřed nejznámějšího slovinského jezera Bled se nachází malý ostrůvek s kostelem, jedná se o jedno z nejznámějších míst ve Slovinsku. Tento zážitek vám nahradí kaskáda tří nádrží Nové Mlýny. Kostel uprostřed nádrže je připomínkou zatopené obce Mušov. Nové Mlýny míjíte cestou směrem na Pálavu, kde bude další zastávka.

Pálava = nádech Provence

Nekonečné pláně rozkvetlých levandulových polí ve Francii jsou nám letos zapovězené. Ale o tento romantický zážitek nepřijdete, pokud zavítáte na Pálavu, která je proslulou vinařskou oblastí na jižní Moravě. Levandulová farma se nachází v malé obci Starovičky.
V okolí určitě nezapomeňte navštívit Pavlov, který je archelologickou lokalitou evropského významu. Naučná stezka vám ukáže místo nálezu Věstonické Venuše. Také si můžete vyšlápnout na zříceninu hradu Děvičky, odkud se vám naskytne výhled na Nové Mlýny a celou Pálavu. Ta je navíc protkaná cyklistickými trasami takže na kolo je oblast ideální. Nedaleko se nachází také Lednicko-valtický areál, který se řadí do seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. 


Foto: kostelmusov.cz                                                                                                                                                                                                                                        Foto: Archiv Levandulová farma

Vyhlídka na Vltavě = český Grand Canyon

Asi nejnavštěvovanější vyhlídkou na kaňon Vltavy, je vyhlídka Máj, která připomíná Grand Canyon v Americe. Méně známým, ale o to víc romantickým místem mezi přehradami Kamýk a Orlík, kde řeka vytváří meandr se přezdívá Solenická podkova. Vyhlídka se nachází ve skalách v lese, kam se dostanete z obce Zduchovice. Nabízí nejhezší pohled z výšky přibližně 150 metrů nad vodní hladinou. Takže jestli se chystáte na rekreaci k přehradě Orlík nebo Slapy, kde jsou dobré podmínky pro koupání a vodní sporty, udělejte si porcházku i na vyhlídku.Soutěsky Hřensko = kousek Ameriky

 V NP České Švýcarsko v severních Čechách se při dechberoucí plavbě lodí soutěskou v Hřensku budete připadat jako za velkou louží, kde turisti navštěvují soutěsku Oneonta ve státě Oregon. Hlavním lákadlem celodenním turistickém okruhu a symbolem Národního parku České Švýcarsko je Pravčická brána, která je největší přirozenou skalní bránou v Evropě. Výchozím bodem pro výlety je město Hřensko. Procházky po skalních městech, jeskyních a hlubokých lesích jsou úžasným zážitkem.  Prachovské skály

Měli jste před vypuknutím pandemie koronaviru v hledáčku Čínu? Skalní město Zhangjiajie v Číně, které inspirovalo tvůrce filmu Avatar, připomínají u nás Prachovské skály v Českém ráji, které jsou jen pár kilometrů od Jičína. Skalní útvary dosahují výšky až 40 metrů, i proto jsou vyhlášené jako ráj pro horolezce. Hustá síť turistických značek vás provede roklemi, stržemi, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami.
Český ráj, který patří i mezi geoparky UNESCO, nabízí mnoho dalších přírodních památek jako např. Bozkovské dolomitové jeskyně, skalní města Hruboskalsko a Maloskalsko. Symbolem kraje jsou Trosky se zříceninou hradu. Na cestě určitě nevynechejte údolí Plakánek, které vede od hradu Kost. Jedná se o nejromantičtější údolí obklopené vysokými pískovcovými skalami.  

 

České Stonehenge = kamenné kruhy

Pravý Stonehenge v Anglii letos nenavštívíte, ale u nás najdete řadu obdobných napodobenin. Komplex menhirů a kamenných kruhů, které nejvíce připomínají anglický originál, uvidíte u Strakonic. Na nábřeží řeky Otavy je postaven model Stonehenge v původních rozměrech. Podobnou raritu můžete navštívit v Holašovicích u Českých Budějovic. Další neobvyklé kamenné dílo "Kamenná hvězda" leží nedaleko Rumburka a využívá symboliku kabaly. Největší novodobou repliku megalitické stavby najdete na louce u Počátek na Vysočině. Kamenný kruh druidů tvoří 33 kamenů. Není divu, že mnoho návštěvníků láká místo pro meditaci a načerpání nové energie.

Kam na noc s obytných  vozem?

Kempů v České republice je velké množství, doporučujeme vybírat na webu dokempu.cz , kde si podle požadavků vyberete kemp, který vám bude nejvíce vyhovovat. Větší kempy jsou standardně vybaveny zázemím pro obytné vozy, kde máte přípojku elektřiny a čisté vody na doplnění nádrže v obytném voze. Jestli preferujete klid a chcete být blíž přírodě, navštivte web bezkempu.cz . Se souhlasem majitelů pozemku kempujete tzv. na divoko, což s obytným vozem není problém. 

Teď už nezbývá nic jiného, než si zarezervovat některý z našich obytných vozů a těšit se na nové zážitky.

REZERVOVAT ONLINE    KOMPLETNÍ OBSAZENOST