Tipy na cestu:
Keukenhof:
Keukenhof je květinový park, takzvaný ‘‘Zahrada Evropy‘‘. Na 32 hektarech ročně vykvete přes 6 milionů cibulovitých květin, které obstarává 24 zahradníků. Mezi květinami naleznete krokusy, tulipány, narcisy, hyacinty, lilie a nekonečná panoramata celého dokonale upraveného parku. Park je otevřen od dubna do září, ale návštěvu doporučujeme v měsících duben a květen, kdy je zahrada v nejhezčím stádiu. Ceny se pohybují okolo 16 euro za dospělého a 8 euro za dítě.
V případě, že budete chtít zůstat ubytováni v kempu, Keukenhof nabízí dopravu z centra Amsterdamu přímo do parku a i zpět. Více na http://www.keukenhof.nl/
Aalsmeer
Aalsmeer je malé městečko vzdálené cca 15 km od Amsterdamu. Natož, jak je městečko malé, se v něm odehrává největší květinová burza na světě. Denně se zde prodá okolo 16 milionů řezaných květin a jednoho milionu hrnkových květin. Návštěvu ale doporučujeme v brzkých ranních hodinách, otevřeno mají od 6:00, ale okolo desáté je skoro vše vyprodané. Za malé vstupné máte možnost vidět, jak se v pěti aukčních síní rozprodávají miliony květin, které putují i třeba k Vám do Vašeho rodného města.
Alida Hoeve
Milujete chuť sýrů? V tom případě si zde budete připadat v ráji. Alida Hoeve je jedna z nejlepších sýrových farem v Holandsku. Leží ve městě Volendam, kousek od Amsterdamu (http://www.cheesefarms.com/en/alida/contact-directions/). V této farmě uvidíte celý proces od mléka, přes výrobu až na pult. Farma nabízí také výklady o sýrech v češtině a hlavně ochutnávky. Je zde možnost si vybrat z několika druhů všech sýrů a koupit si je. Součástí sýrové farmy je také výrobna dřeváků, kde uvidíte, jak se dřeváky vyráběly dříve a samozřejmě nyní.
Burgers ZOO
Burgers ZOO je nový tip ZOO, která je bez klecí, zvířata se pohybují volně v oddělených prostorech od návštěvníků. Park se rozléhá na ploše 45 hektarů a obsahuje safari park, tropický prales, jihoamerickou poušť, tropický oceán apod. Adresu a ceník naleznete na http://www.burgerszoo.com/experience-the-park/route-opening-times/
Duinrell
Duinrell je moderní zábavní park, koupaliště a kemping v jednom. Duinrell leží v písečných dunách poblíž moře. Ideální pro rodiny s dětmi. Děti si tu užijí všeho dost a budou z toho jistě velice nadšeni. Adresu a ceník naleznete na http://www.duinrell.com/contact.
Den krále
Holandsko také skýtá mnoho akcí, které se konají po celé zemi, ale především v centru Holandska-Amsterdamu. Den krále je jedna z těch nejznámějších. Tato událost se koná na počest krále a vše je v oranžové barvě. Tato akce se koná každoročně 27. dubna a můžete při ní vidět, jak si při tomto svátku všichni Holanďané a i turisté užívají, oslavují, na lodích v kanálech i všude, kde to jen jde. Ti, kteří neoslavují, tak buď provozují všelijaké prodejny, atrakce nebo mají svůj ‘‘bleší trh‘‘ přímo uprostřed dění.