Máte touhu navštívit několik států během pár týdnů? Poznat sever Evropy a několik různých kultur?
Plán cesty:

Den 1.: Odjezd z ČR přes Německo do města Rostock.

Den 2.: Ranní odjezd trajektem do Dánska(doporučujeme společnost Scandlines)-přibližně 1 hodina a 45 minut. V Dánsku doporučujeme prohlídku prohlídku útesů Mons Klint-zářivě bílé, křídové útesy, které se táhnou podle východního pobřeží Dánska a dosahují výšky až 128 metrů!
Poté přejezd téměř 8 km mostem přes Öresund do Švédska, poté doporučujeme návštěvu Trollhatanských vodopádů.
Ubytování doporučujeme poblíž oblasti Dalarna.

Den 3.: Jak poznat přírodní krásy Švédska nám prozradí 3. den. V oblasti Dalarna se nachází městečko Bengtforts, kde je půjčovna drezín. Na drezínách se dá jezdit celý den po opuštěných kolejích a přitom pozorovat úchvatnou přírodu.

Den 4.: Celodenní přejezd Norskem do městečka Haugestol. Po cestě potkáte krásné přírodní útvary, řeky, hory, vodopády a fjordy. Cesta trvá přibližně 7 hodin.

Den 5.: V městečku Haugestol vede nejhezčí cyklistická tůra Norska jménem Rallarvegen. Na výběr je z několika krásných, krátkých i dlouhých tras horskými údolími s výhledy na ledovce apod. Konečná je ve městečku Flåm. Kdo nechce jet delší trať na kole, může převézt obytný vůz do tohoto krásného městečka, kde je možnost relaxace, rybaření apod.

Den 6.: Dopoledne doporučujeme se projet v městečku Flåm železnicí Flåmbana. Flåmbana vedoucí z Flåmu do Myrdalu je pro Nory podobný pojem jako pro Švýcary průsmyk St. Gotthard nebo v Čechách Posázavský pacifik. Flåm byl historicky významným překladištěm z lodí na vlak, neboť se dráha z Flåmu v Myrdalu připojuje na trať z Bergenu do Osla. Na cestě dlouhé 20km překonává převýšení 863,5 metru a vede skrz 20 tunelů v celkové délce 6km. Je to adhezní (tzn. normální – bez ozubnice) železnice s největším stoupáním v Evropě. Cesta trvá asi hodinu. Z vlaku jsou krásné výhledy na řeku, vodopády, domky roztroušené po údolí…
Odpoledne následuje přejezd nejdelším silničním tunelem Laerdalstunelen(25km), poté dojezd do městečka Sognefjorden, kde je sloupcovitý kostel Urnes(UNESCO).

Den 7.: Dopoledne doporučujeme krásnou tůru po ledovci u ledovcového splazu Nigardsbreen, u tohoto ledovce je přímo agentura, která Vás dovede a provede bezpečně po celém ledovci. Nádherný zážitek s krásnými výhledy do krajiny stojí za možný strach, který vznikne při pohledu na vrcholek ledovce.
Po nádherné tůře následuje přejezd do městečka Heidal.

Den 8.: Další dopolední adrenalin nabízí rafting na řece Sjoa, který zde provozuje přímo česká agentura(smarttravel.cz). Sjoa je ledovcová řeka, která protéká údolím, kolem sebe máte nádherná panoramata na útesy, přírodu Norska.
Odpoledne následuje přibližně 4-hodinový přejezd do městečka Trondheim.

Den 9.: Den devátý je den cestovní. Je totiž cca 10-ti hodinový přejezd na sever, do města Bodo. Zde se nachází menší městečko Maelstrom, kde je největší vodní vír na světě.

Den 10.: Přejezd z města Bodo do Lofotského Moskenes.

Den 11. a 12.: Tyto dny nabízejí volno, čas na pořádnou relaxaci. Nacházíme se na Lofotách, kde jsou prosluslé cyklotůry, trekingy a rybaření.

Den 13.: Přes noc na sever na Nordkapp. Cesta autem je přibližně 11 hodin. Nacházíme se na nejsevernějším místě Evropy. Večer je dokonalé pozorování půlnočního slunce.

Den 14.: Cesta do finského Rovaniemi. Cesta přibližně 9,5 hodin.

Den 15.: Brzy ráno cesta směrem na jih na Petrohrad(cca 12 hodin), v průběhu cesty možnost navštívit pevnost Suemenlinna. Ubytování v centru Helsinek, podvečerní procházka rozhodně neuškodí.

Den 16.: Přejezd přes Ruský Viborg do Petrohradu. V Petrohradě doporučujeme celodenní prohlídku, např. Zimního paláce, galerie Ermitáž, lodí po Něvě, Petropavloské pevnosti, katedrálu sv. Petra a Pavla s hrobkou Petra Velikého, křižníku Aurora, Smolného kláštera, Něvského prospektu, chrámu sv. Mikuláše, noční Petrohrad. Ubytování kousek od centra Petrohradu.

Den 17.: Celodenní prohlídka Petrohradu- Puškinův palác, Carskoje selo nebo Jantarovou komnatu. Prohlídky doporučujeme s průvodcem.

Den 18.: Cesta do Litevského Tallinu. Doporučujeme prohlídku tohoto starého hanzovního města. Ubytování v městečku Jurmala - u Baltského moře.

Den 19.: Ráno odjezd do další země Lotyšska do města Riga. V Rige můžeme navštívit gotický dům Černohlavců, trojici domů Tři bratři a secesní čtvrť, Řižský dům, kostel sv. Petra. Odpoledne návštěva Šillualiai - hora Křížů(hora s desítkami tisíc křížů).

Den 20.: Přejezd do oblasti Kurská kosa, přesněji Klapeida, krásná pláž, možnost cyklovýletů. 

Den 21.: Celodenní přejezd přes Polsko přes Ruskou část Kaliningrad, návštěva městečka Yantarnyy(největší vývozovna jantarů v Evropě), písečných dun. Večer přejezd do Polska.

Den 22.: Ranní přejezd z Polska zpět do ČR.