"S mým přítelem jsme už delší dobu chtěli zkusit, jaké to je žít na pár metrech čtverečních, proto jsem se rozhodli, že si půjčíme na víkend obytný vůz. Chtěli jsme zkusit něco nového a zároveň pro český národ stále něco neobvyklého.

Dlouhou dobu jsme přemýšleli, kam pojedeme, nechtěli jsme spát v kempech, ale tzv. na divoko, proto jsme museli volit cíl cesty, tak abychom neporušovali pravidla. Nakonec jsme se rozhodli pro naší oblíbenou jižní Moravu. Vyrazili jsme v pátek večer a přespali jsme v mikroregionu „Modré Hory“ pod rozhlednou Slunečná. Úžasné místo, kde spíte přímo mezi vinicemi, kde je božský klid a ten výhled, který se ráno naskytne po probuzení, je neuvěřitelný. Strávili jsme na Moravě krásný víkend a navštívili Pálavu, Mikulov, vyšli jsme si na Svatý kopeček, kde je nádherný výhled na celé město, dále jsme navštívili vodní nádrž Nové mlýny. Počasí nebylo ideální, ale i přesto, jsme si to parádně užili.

Z počátečních obav, které jsme oba měli, a které se po prvních kilometrech hned vytratily, jsme byli z auta nadšení. Člověk si rychle zvykne na komfort sedaček a prostor, který je najednou okolo Vás. Co nás velice mile překvapilo, jak jsme se skvěle vyspali. Postel byla krásně prostorná a matrace velice pohodlná. V „Majklovi“ jsme našli všechno potřebné pro obyčejný život v dodávce od kuchyňského vybavení až po technické věci. Suprová věc je, že v autě je i sociální zázemí.

Výlet se zadařil a už přemýšlím, že si opět „Majkla“ půjčíme."

Markéta H.