Martin je jedním z kmenových zaměstnanců skupiny BARTH, který stál u zrodu půjčovny BARTH Caravan. Ve svém nabitém pracovním programu si našel čas, aby nám zodpověděl pár otázek.

Martine, už několik let pracuješ v Autocentru BARTH, jak vzpomínáš na tvé pracovní začátky? Kam ses od té doby profesně posunul a jak dlouho se věnuješ obytným vozům? 

U společnosti Autocentrum BARTH a.s. dělám již přes 13 let a prošel jsem si téměř vším. Kdybych to měl shrnout, nastoupil jsem jako automechanik v roce 2008, moje další pozice byla přijímací technik FIAT tenkrát ještě na pobočce ve Starém Hradišti. Nové pracovní zkušenosti jsem poté získal jako prodejce náhradních dílů a příslušenství pro všechny námi zastupované značky automobilů na Dubině. Nyní jedu šestou sezónu na půjčovně obytných vozů a přívěsů, kde je náplň práce velmi různorodá a tzv."fušuji" i do prodeje ojetých obytných vozů.

Každý den jsi v kontaktu se zákazníky a mnoho z nich se k nám opět vrací. Mohl bys obecně říct, z jakého důvodu si zákazníci půjčují obytné vozy právě u nás? 

Dle mého názoru preferují zákazníci naši půjčovnu hned z několika důvodů. Jedním z hlavních rozhodujících faktorů je možnost výběru z širokého vozového parku nových/zánovních obytných vozů od menších až po luxusní integrované vozy s automatickou převodovkou. Dále mají jistotu, že si pronajímají obytný vůz / karavan u dlouhodobě fungující společnosti, které mohou důvěřovat. Všechny podmínky sjednané v zápůjční smlouvě dodržujeme a v případě nenadálé situace poskytujeme telefonickou podporu, snažíme se vždy vyřešit problém a navrhnout řešení. Také bych vyzdvihl přehledné webové stránky, snadné vyhledání a online rezervace vozu. V neposlední řadě hrají svoji roli naše poskytované doplňkové služby jako je WiFi připojení v každém voze zdarma.

Rezervujte si obytný vůz online


Cestování obytným vozem mají lidé často spojené s létem. S blížící se zimou se nabízí otázka jestli si lze pronajmout caravan i v chladnějším období?

Naše půjčovna funguje po celý rok a poslední dobou se nám velice daří vyprodávat termíny v rámci zimní sezóny. Momentální nám situace nahrává.  V karavanu máte soukromí, jste oddělení od shluku lidí a vždy máte možnost jednoduchých přejezdů do jiných lyžařských středisek.

Přijíždí klienti i z větší dálky? A jak řešíte v tomto případě parkování jejich soukromého vozu po dobu zápůjčky?

Ano, mám klientelu z celé ČR. Dokonce mám i klienty ze zahraničí, což jsou konkrétně Češi žijící v USA nebo Rakousku, kteří jedou do ČR na návštěvu za rodinou a příbuznými. Služba parkování soukromého vozu je nejen pro ně, ale pro všechny zákazníky bezplatná. Auto je v průběhu pronájmu zaparkované v hlídaném areálu Autocentra BARTH. Dokonce můžeme vůz i vyservisovat, když na  to přijde.

Jaký konkrétní obytný vůz z naší nabídky bys za sebe doporučil? Máš nějakého oblíbence?


Můj oblíbenec je ALBERT – krásný model s perfektním rozmístěním vnitřního prostoru a při jízdě ve 4 osobách se absolutně nemusí s ničím manipulovat a všichni mají své sezení a spaní. Toto vozidlo má krásně řešenou koupelnu s plnohodnotným sprchovým koutem. Další výhodou tohoto modelu je MEGA GARÁŽ, kam se vejde téměř vše.

Může si zapůjčit obytný vůz i začátečník, který nemá s řízením velkého auta zkušenosti? 

K řízení našich obytných vozů postačuje řidičské oprávnění skupiny B, všechny naše obytné vozy mají totiž celkovou hmotnost právě 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 21 let a být držitelem řidičského oprávnění skupiny B po dobu nejméně 3 let. Když to shrnu tak mám cca 30 % zákazníků, kteří jsou úplní začátečníci a nikdy neřídili větší vozidlo než jejich osobní a zvládnou to. Jen je potřeba mít lehce respekt z rozměrů obytných vozidel a vše zohlednit. V našich vozidlech jsou speciální navigace, které znají rozměry daného vozidla, a tak by se nemělo stát, že budete po cestě někde nemile zaskočeni.
 

Součástí obytného vozu je i kuchyň včetně lednice. Je vybavená nebo si zákazník musí vzít svoje kuchyňské nádobí?

Všechna vozidla i přívěsy mají vybavenou kuchyň základními věcmi pro vaření a stolování. Počet talířů, hrníčků a příborů je vždy dle počtu osob na jízdu. Při jízdě ve dvou osobách to má jisté výhody, protože stačí umývat nádobí jednou za den. (směje se Martin)  

Jaké jsou podle tebe největší přednosti a výhody tohoto druhu cestování?

  • Svobodný druh cestování pro všechny věkové kategorie
  • Neustálá mobilita
  • Není nutnost přesné plánování
  • Ujedete špatnému počasí
  • Přátelský kolektiv a komunita lidí, kteří mají zálibu v caravaningu
  • Zachování komfortní zóny - vše si vezete s sebou

Kompletní nabídka obytných vozů k pronájmu


Volejte nebo mi napište. Rád Vám poradím s výběrem obytného vozidla.

Martin Tesař
vedoucí půjčovny
 mobil: 778 533 114