Připravte se na dobrodružství! Slyšeli jste už o stellplatz? Pokud jste vášnivými karavanisty nebo milovníky obytných vozů, pak vám tento termín určitě není cizí. Stellplatz je magické místo mimo tradiční kempy, kde můžete načerpat novou energii a odpočinout si. U nás možná nejsou tak běžné jako v zahraničí, ale ty, které existují, jsou stejně kvalitní a nabízejí komfort i v zimních měsících. 

 

Jak to funguje?

Stellplatzy obvykle nejsou určeny pro dlouhodobé pobyty a většinou umožňují pobyt maximálně tři dny. Je třeba mít na paměti, že pokud má stellplatz závoru, není možné odjet, aniž byste museli opětovně zaplatit.  Pokud se jedná o placené stání, platí se obvykle za 24 hodin.

 

Po příjezdu na karavanové stání si vyberete místo pro parkování.  Parkovné můžete zaplatit nejen v automatické pokladně, ale také z často přes webovou pokladnu.  Při parkování vozu myslete však na to, aby vůz nebyl  vchodem naproti vchodu sousedního vozu, což přispívá k zachování soukromí jak vašeho, tak vašich sousedů. Nezapomeňte také na redukci pro připojení k elektrické přípojce.

 

Místo pro výpust odpadních vod a kohoutek pro čistou vodu je obvykle umístěn na jednom místě, kam je třeba zajet.  Některá karavanová stání většinou také nabízejí sprchy a toalety.  Zpravidla je možné napustit čistou vodu zdarma.

 

Kde a jak najít stellplatz?

Karavanová stání jsou obvykle umístěna před vstupy do kempů a nebo často v jejich areálu. Dále je najdete u restaurací, sportovišť a také na farmách.  Stellplatzy můžete nalézt i u horských dráh, lyžařských středisek, zábavních parků a lázní. Některé stellplatzy jsou umístěny i v samotných centrech měst.

 

Aplikací na hledání karavanových stání je opravdu hodně. Vybrat si můžete například z  park4nightCamperguru nebo StayFree. 

Online mapu stellplatzů v ČR najdete ZDE a velmi oblíbené je také bezkempu.cz, kde najdete stellplatzy nebo soukromé pozemky k pronájmu na kouzelných místech.

 

Pokud jste však, ale stále nerozhodní a nevíte, jaký stellplatz vybrat, tak tipy na oblíbené stellplatzy v ČR a zahraničí pro vás připravíme již brzy!

 

                                                                                                                          REZERVOVAT SI VŮZ                                                    NABÍDKA VOZŮ K ZAPŮJČENÍ