Toužíte po neobyčejných zážitcích, svobodě a volnosti? Milujete ten pocit, když víte, že se můžete každé ráno probudit a vstříc novým přírodním scenériím?

Obytné vozy jsou u Čechů stále populárnější a není divu! Na své si s obytňáky přijdou jak dobrodruzi, tak rodiny s dětmi i příznivci luxusních prožitků. V BARTH Caravan nabízíme spolehlivé a vyladěné obytné vozy, které Vás dopraví na místo určení a poskytnou Vám zázemí, do kterého se budete, po každém probádaném dni, rádi vracet.

Výhody dovolené v obytném voze:

+ Možnost vybrat si ubytování a parťáka na cesty dle svých představ aneb Široká nabídka obytných vozů.
+ V případě, že nemáte dopředu dohodnuté rezervace v kempech, obytný vůz Vám dává svobodu pohybu a času k zastavení. Nezáleží tedy na tom, zda svítí denní slunce nebo je obloha již zbarvena to tmavých odstínů modré. Zaparkujete prostě ve chvíli, kdy budete chtít.
+ Naprostá volnost a nezávislost pro návštěvu více míst najednou.
+ Kvalitní zázemí na cesty, které je s Vámi v jakémkoliv počasí a dopraví Vás kamkoliv.

ONLINE REZERVACE OBYTNÉHO VOZU


S OBYTŇÁKEM PO EVROPĚ ZA NEOBYČEJNÝMI ZÁŽITKY

Přestože léto končí, pro cesty za hranice všedních dnů není nikdy pozdě. Pokud se na svou letošní dovolenou s obytňákem teprve chystáte, a stále tak trochu nevíte, možná Vám následující tipy přijdou vhod!

ITÁLIE

Zillertalské Alpy: oblíbený cíl pro všechny příznivce aktivní dovolené. V okolí naleznete široké možnosti sportovního vyžití, stačí si jen vybrat! Je libo golf, tenis, jízdu na bobové dráze, odpočinek v termálních lázních nebo nekonečně dlouhé trasy určené pro pěší i cykloturistiku? V tom případě jsou Alpy tím pravým místem pro vaši zastávku.

Národní park Pollino: největší italský národní park, který je oblíbený pro svůj přírodní charakter, vápencový masiv, množství jeskyní a hrad Corigliano Calabro.

Benátky: hojně vyhledávaná oblast nejen zamilovaných dvojic. Historické centrum Benátek nabízí svým návštěvníkům mnoho unikátů, které rozhodně stojí za zastavení, o oblíbených plavbách na gondole nemluvě.

Italská jezera: sever Itálie je doslova posetý jezery, jejichž vodní hladina uchvátí snad každého. Navštívit, v rámci putování po Itálii, můžete například jezero Lago di Garda, Lago Maggiore či Lago di Como.

Sicílie: italský ostrov jako stvořený pro příznivce teplého moře, plážových aktivit, bohatých kulturních památek, nezkrotné přírody a nádherných scenérií.
Sardinie: ostrov, kde naleznete historii, tradice, vynikající středomořskou kuchyni, pozoruhodnou přírodu, blankytně modré moře, písčité pláže a nekonečné výhledy, které se Vám naskytnou v případě, že se vydáte do hor.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Campeggio Giglio
  Kemp nacházející se v malebné vysokohorské vesnici, který poskytuje svým návštěvníkům prostorné pozemky pro zaparkování a výhled na jezero Garda. Kemp je ideální pro páry, party přátel i rodiny s dětmi, které zde najdou zázemí i pro své ratolesti.
 • stellplatz: Caravan Park San Giuliano
  Velmi dobře situovaný a vybavený stellplatz, který je skvělým výchozím bodem pro návštěvu Benátek.

CHORVATSKO

Istrie: ideální místo pro všechny, kteří touží po klidné destinaci bez všudypřítomných davů turistů.
Pomena: turismem nedotčené místo, které je jako stvořené pro dovolenou v překrásné přírodě, osvěžující chvíle v křišťálově čistém moři či procházky borovicovými háji.
Hvar: rozmanitá hvarská příroda s malými zátokami, vinicemi, klikatými stezkami a levandulovými poli osloví páry, jednotlivce i rodiny s dětmi.
Národní park Severní Velebit: místo pro milovníky hor, kteří mají rádi výstupy a nekonečné výhledy do krajiny.
Dalmácie: borovicové háje, romantická středověká města, množství národních parků, průzračně čisté moře a jedno z nejoblíbenějších míst českých turistů.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Camping Ugljan Resort
  Nádherný kemp v areálu zámku s výhledem na hory a les, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od trajektového přístavu.
 • stellplatz: Karavany Sveti Petar
  Stellplatz nabízející stání pro obytné vozy v bezprostřední blízkosti Jadranského moře.

SLOVINSKO 

Bledské a Bohinjské jezero: nejznámější slovinská jezera, která nabízí možnost na chvíli se zastavit.
Piranske soline: solné plantáže, kde se i v dnešní době sůl vyrábí ručně.
Škocjanské jeskyně: unikátní krasové jeskyně zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.
Predjamský hrad: naprosto úchvatný hrad vytesaný do skály.
Triglavský národní park: skalnatý národní park, který svým návštěvníkům poskytuje přenádherné výhledy, bohatou faunu i flóru.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Forest Camping Mozirje
  Kemp uprostřed lesů na břehu řeky Savinja, který umožňuje naprosto jedinečný odpočinek. Ideální místo (nejen) pro všechny příznivce plavání, raftingu, opalování, rybaření či cyklovýletů.
 • stellplatz: Camping POLJE
  Malý a klidný stellplatz určený pro všechny rekreanty, kteří se rozhodnou objevovat krásy Slovinska

RAKOUSKO

Jedna z nejoblíbenějších destinací pro cestování obytným vozem, kterou lze projet téměř celou, a to vzhledem k malé rozloze a skvělému zázemí, které sousedící země poskytuje. Ideální země pro dobrodružné cestování obytným vozem.
Tyrolsko: stovky lyžařských středisek, tisíce vrcholků, nespočet údolí, nekonečné rozlehlé alpské louky, malebné vesničky – jedinečný prostor pro aktivní dovolenou i pořádný odpočinek od každodenního shonu.
Štýrsko: skvělá destinace pro příznivce wild campingu. Pokud zde budete respektovat místní zákazy a přírodu, není zde ustanovení, které by Vám vysloveně nedovolovalo kempovat.
Hallstatt: halštatské jezero je ideálním místem pro odpočinek, potápění i rybaření.
Hochkönig: nádherné místo, kde narazíte původní salaše, louky plné života, lesní lanové centrum i cyklistické trasy.
Odpočinek v přírodě: jezera Attersee, Mondsee, Grundlsee, Grüner See, Wolfgangsee či Bodamské. Ať už se vydáte ke kterémukoliv, přírodní krásy Vám naprosto učarují.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Camping Bella Austria
  Místo s perfektním zázemím pro rodiče s dětmi, ve kterém naleznete vyhřívaný lagunový bazén, půjčovnu kol, sportovní zázemí, paragliding a různorodé aktivity nejen pro děti.
 • stellplatz: Wohnmobilplatz Ebensee
  Místo, kde máte vše potřebné na dosah. Jedná se o zázemí obklopené vodními plochami v bezprostřední blízkosti restaurací, obchodů, kulturního vyžití a dalších výdobytků moderní civilizace.

POLSKO

Polsko patří mezi země, které jsou tolerantní ke kempování mimo kempy. Pokud tedy plánujete kempování na divoko s tím, že dopředu striktně naplánované zastávky k noclehu nejsou nic pro Vás – zavítejte k našim sousedům.
Gdaňsk: jedno z nejkrásnějších měst severní Evropy ležící v Gdaňské zátoce na břehu Baltského moře. Najdete zde množství obchůdků, kaváren, restaurací i památek, které rozhodně stojí za pozornost.
Národní park Pieniny: oblast nabízející širokou škálu turistického vyžití a míst k zastavení.
Národní park Stolové hory: jedinečné skalní útvary obklopené nádhernou přírodou.
Stezka Orlich Gniazd: obsáhlé území, který v sobě ukrývá nespočet zřícenin hradů, tvrzí a neobyčejných skalních útvarů.
Křižácký hrad Malbork: největší cihlová a gotická architektonická stavba světa, která se nachází přibližně kilometrů od Gdaňsku.
Polské Krkonoše: zdejší krajina nabízí úchvatné přírodní scenérie, kilometry turistických tras i velké množství volnočasových aktivit.
Polské Tatry a Zakopané: městečko nabízející dostatek prostoru pro příznivce horské turistiky s hustou sítí turistických značných tras. Nachází se zde jezero Mořské oko a nejvyšší hora Polska – Rysy.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Camping Przymorze – Rowy
  Kemp nacházející se v malebném městečku, které leží přímo u Baltského moře. Jedná se o sympatický prostor pro obytné vozy v blízkosti národního parku, který nabízí rozlehlé písečné pláže, zázemí pro rodiny s dětmi i množství turistických atrakcí.
 • stellplatz: Ostsee-Camping Bansin
  Stellplatz s kapacitou 185 parkovacích míst. Ideální místo k zastavení pro návštěvníky, kteří chtějí probádat zalesněné pobřeží ostrova a navštívit pláž Baltského moře, která vzdálená pouhých 300 metrů.

NĚMECKO

Lužická jezera (spolková země Sasko): Oblast Lužických jezer se rozkládá necelých 100 km od severních hranic Čech. Jedná se o uměle vytvořená jezera po hnědouhelných dolech. Zatopením těchto opuštěných dolů vznikla čtvrtá největší jezerní oblast v Německu, která je doslova prošpikovaný cyklistickými stezkami. Potěší příznivce inline bruslení, jízdy na kole,  projížděk na loďkách nebo kitingu. Za zmínku stojí jezero Bärwalder See, Scheibe See nebo Senftenberger See s okouzlujícím přístavem. U jezera Bärwalder See najdete dokonce bruslařský okruh určený právě pro ty bruslaře, kteří by si chtěli vyzkoušet rychlou jízdu na trase přesně podle standardů pro mezinárodní závody.

BARTH tip na kemp nebo stellplatz:

 • kemp: Campingplatz Sternencam
  Komfortní kemp na břehu největšího jezera Bärwalder See disponuje parcelami o rozloze cca 100 m2, z nichž každá je vybavena elektrickou přípojkou, přívodem čisté o odvodem odpadní vody. Nabízí pláže s jemným pískem a průzračnou vodou. 


Dobrodružství, nezávislost, spolehlivost a komfort v jednom – to je dovolená v obytném vozu z BARTH CARAVAN.

ONLINE REZERVACE OBYTNÉHO VOZU    DALŠÍ TIPY NA VÝLETY