S Majklem mezi vinicemi

"S mým přítelem jsme už delší dobu chtěli zkusit, jaké to je žít na pár metrech čtverečních, proto jsem se rozhodli, že si půjčíme na víkend obytný vůz. Chtěli jsme zkusit něco nového a zároveň pro český národ stále něco neobvyklého. Dlouhou dobu jsme přemýšleli, kam pojedeme, nechtěli jsme spát v kempech, ale tzv. na divoko, proto jsme museli volit cíl cesty, tak abychom neporušovali pravidla. Nakonec jsme se rozhodli pro naší oblíbenou jižní Moravu. Vyrazili jsme v pátek večer a přespali jsme v mikroregionu „Modré Hory“ pod rozhlednou Slunečná. Úžasné místo, kde spíte přímo mezi vinicemi, kde je božský klid a ten výhled, který se ráno naskytne po probuzení, je neuvěřitelný. Strávili jsme na Moravě krásný víkend a navštívili Pálavu, Mikulov, vyšli jsme si na Svatý kopeček, kde je nádherný výhled na celé město, dále jsme navštívili vodní nádrž Nové mlýny. Počasí nebylo ideální, ale i přesto, jsme si to parádně užili.

Z počátečních obav, které jsme oba měli, a které se po prvních kilometrech hned vytratily, jsme byli z auta nadšení. Člověk si rychle zvykne na komfort sedaček a prostor, který je najednou okolo Vás. Co nás velice mile překvapilo, jak jsme se skvěle vyspali. Postel byla krásně prostorná a matrace velice pohodlná. V „Majklovi“ jsme našli všechno potřebné pro obyčejný život v dodávce od kuchyňského vybavení až po technické věci. Suprová věc je, že v autě je i sociální zázemí. Výlet se zadařil a už přemýšlím, že si opět „Majkla“ půjčíme."
Markéta H.


Podzimní dobrodružství horami

"Chtěli bychom tímto poděkovat půjčovně karavanů BARTH Caravan za zapůjčení Matýska a skvělou instruktáž před odjezdem. Byl nám věrným společníkem na našem podzimním dobrodružství horami, které tolik milujeme. Rádi zkoušíme nové věci a navštěvujeme nová místa a díky tomu, že jsme si vezli bydlení s sebou, jsme mohli přespat prakticky kdekoliv a viděli jsme tak mnoho krásných míst. Byli jsme volní a nemuseli jsme se nikde vázat, navíc v době covidové, kdy jsme ani nevěděli jak to s cestováním bude...

Naše dobrodružství začínalo v rakouských Alpách a pokračovalo do Italských Dolomit. Celkově jsme najeli 1752 km, 5 nocí jsme strávili v kempech a 5 nocí spaním “na divoko” v přírodě. Nejvyšším bodem, kam jsme s Matýskem vyjeli bylo Passo Gardena v Itálii (2136 m.n.m.), kde byl ze všech našich nocí v karavanu asi nejkrásnější výhled na pohoří kolem. :) S Matýskem jsme ale zažili i sníh, který bez problému zvládl i na letních pneu. Matýsek byl pro dvě osoby maximálně pohodlný, velikostně pro parkování a horské cesty tak akorát a navíc vytápěný, takže optimální pro horská dobrodružství, kde se může počasí ze dne na den změnit. Byla to naše první zkušenost s obytňákem a rozhodně skvělá! Cestování jsme si moc užili a už teď se těšíme na další camperské dobrodružství! :) Jako poděkování posíláme několik fotek z naší cesty."

Lenka a Ondra Kubecovi


"Dobrý den,
auto, které jsme na cestu Norskem potřebovali a chtěli vyzkoušet, byl kompaktní van se stanovou střechou, který jsme našli u BARTH Caravan. Tibor byl téměř nový, najeto cca 8 tis. km., vybaven tím nejlepším co v "Camperech" může být, včetně odolných vyztužených pneu, které se mnohdy opravdu hodí. Komunikace s půjčovnou, jakož i převzetí a předání proběhla v naprostém pořádku. I když bychom si Tibora nejraději nechali, za naši "výpůjčku" můžeme jen doporučit."
Šoufkovi


"Dobrý den, 
rád bych se podělil o své první zkušenosti s obytným vozem zapůjčeným od BARTH Caravan. S manželkou a přáteli jsme si pronajali obytný vůz Filip na víkend a zamířili jsme na Pálavu do Pavlova, což je malebné městečko v srdci vinařské oblasti Pálavy. Cesta byla  příjemná a v caravanu jsme se cítili jako doma v obývacím pokoji, jaké pohodlí nám poskytl. Po příjezdu na místo nás překvapil zájem lidí o obytný vůz, ba dokonce si ho někteří prohlédli i zevnitř a velice se jim líbil. Už první noc nás přesvědčila o tom, že spaní v caravanu je pohodlné, bez omezení. Překvapilo nás, jak je obytný vůz elektricky soběstačný a vše je domyšleno do detailů. Je v něm dostatek úložných prostor, plynová kamna, velká lednice, sprchový kout, toaleta. Vybavení kuchyňky nádobím a vším co k tomu patří vytvořilo atmosféru domova. Z nabídky příslušenství jsme si zapůjčili také kempingové vybavení - rozkládací stůl a židle, tak jsme mohli snídat a obědvat před caravanem v krásném prostředí Pálavy s exkluzivním výhledem na vodní nádrž Nové Mlýny. Při zpáteční cestě jsme ještě navštívili zahrady a zámek v Lednici, který jsme nemohli opomenout. Příjemným překvapením během jízdy byla i spotřeba, která se pohybovala kolem 10 l / 100 km. 
Pokud mohu, vřele každému doporučuji uvedený caravan Filip využít především na dlouhé cesty s tím, že lze přespat a pokračovat kamkoli. Člověk není odkázán na kemp a stravování v restauracích. Teď už víme, že obytný vůz zapůjčený od BARTH Caravan byla dobrá volba a rádi si ním ještě někdy v budoucnu někam vyjedeme."
S pozdravem Peter Fakan


Na cestě po jižní Evropě s parťákem Arturem

"Když jsme se rozhodovali kam a čím na dovolenou, napadl nás právě obytňák a neváhali jsme ani chvíli, že by jsme si ho nepůjčili právě od Barth centrum z Pardubic. Výběr vozu byl opravdu těžký, protože každý má něco a každý je dokonalý.. (v mnoha autech to vypadá lépe než u kohokoliv doma) :-). Jelikož jsme se na cestu po jižní Evropě vydali s roční dcerou, potřebovali jsme komfort v podobě malé kuchyňky, ledničky, wc, sprchy a pohodlného vyspání, to vše splňoval náš 10 denní parťák Artur. Ne jen Artur, ale i my jsme se dostali na opravdu krásné místa. První zastávka byla u nádherného jezera Bohinj ve Slovinsku, dále jsme pokračovali do městečka Medulin v Chorvatsku, poté Pula a přesunutí do Itálie k nádherným jezerům Lago di Garda, Lago di Braies a výlet do Benátek. Naši cestu jsme zakončili v Rakouském romantickém kempu u jezera Wolfgangsee.
Najeli jsme šťastných 3000 km, 48 hodin za volantem a po příjezdu domů jsme už začali přemýšlet jaké auto si půjčíme příště a kdy procestujeme další část Evropy, která nás moc láká. Shrnutí naší cesty je takové, že to byla ta nejlepší volba a nejlepší dovolené vůbec. Myslím, že se každý rok do Autocentrum Barth budeme vracet a zkoušet nové parťáky na cesty."
S pozdravem Milan Holík a rodina


Kam nás kola Vaška povedou

"Dobrý den,
posílám fotky z květnové cesty jen tak někam do Itálie kam nás kola Vaška povedou. Nakonec nás dovezli k překrásné oblasti Lago di Ledro. Byla to naše druhá a opět skvělá zkušenost s bydlíkem od Bartha. Už teď se těším na další výjezd někam na sever.
Díky za super servis a jsem s pozdravem."
Antonín Mlejnek

ONLINE REZERVACE KARAVANU     KOMPLETNÍ FOTOGALERIE Z CEST