Horský resort Dolní Morava na úpatí Králického Sněžníku se řadí mezi oblíbené turistické cíle. Nabízí mnoho zajímavých atrakcí, které stojí za to navštívit s rodinou. Obytným vozem vám cesta z Pardubic zabere cca 1,5 hodiny. Po trase se určitě zastavte u vodní nádrže Pastviny. V teplých letních  měsících je voda ideální na koupání nebo si můžete zapůjčit šlapadlo či loďku a užít si romantickou projížďku.

Stezka v oblacích na Dolní Moravě

Tuto vyhlídka je viditelná díky své unikátní konstrukci už při příjezdu na Dolní Moravu. Nahoru se můžete vydat pěšky, na kole nebo lanovkou. Na lanovku se nastupuje u Wellness hotelu Vista a vyveze vás k horské chatě Slaměnka, kde je to jen pár kroků k samotné  vyhlídce. Pro milovníky dobrodružství a zábavy je na Stezce několik adrenalinových atrakcí jako odpočinková síť, tzv. „kapka“, tobogán nebo rukáv. Z vrcholu máte dechberoucí výhled na Králický Sněžník i na hřebeny Jeseníků a Krkonoš. Na samotný vrchol Králického Sněžníku ve výšce 1 424 m.n.m. odsud vede turistická trasa dlouhá asi 11 km. Stejnou trasou se dostanete i k pramenu řeky Moravy, která je často považovaná za tepnu celé Moravy.

Mamutí horská dráha

Jestli chcete zažít jízdu na bobové dráze, která nemá v Čechách obdoby, nasedněte u horní stanice lanovky na mamutí dráhu, která vede 3 km lesním terénem i otevřenými pláněmi. Jedná se o nejdelší bobovou dráhu v Česku a druhou nejdelší v Evropě. 
Provozní doby atrakcí na Dolní Moravě naleznete zde .

Rozhledna Klepý

Naproti Wellness hotelu Vista se na vrcholu Klepý tyčí rozhledna přezdívaná Klepáč, která se nachází už na česko-polské hranici. Rozhledna měří 28 m a je celoročně přístupná.

Králická pevnostní oblast

Soustava bunkrů se nachází mezi Maliníkem a Zemskou Bránou.Jeden z nejsilněji opevněných úseků hranic československé republiky před 2. světovou válkou a je prostorem s nejvyšší koncentrací pozůstatků československého pevnostního systému. Dělostřelecké tvrze se nachází v krásné přírodě a v některých zpřístupněných objektech můžete navštívit i muzea, která vám přiblíží historii této oblasti.


Foto: https://www.dolnimorava.cz/