Máme pro Vás tip na tu nejdobrodružnější dovolenou, během které Vám určitě stoupně hladina adrenalinu v krvi. U našich německých sousedů se můžete s rodinou či přáteli vyřádit v řadě zábavních parků, pojďme si představit ty nejznámější.

 

EUROPA PARK 

Cesta napříč Evropou

 • Lokalita: město Rust - park se nachází poblíž města Freiburg což je blízko hranic s Francií a Švýcarskem
 • Otevírací doba - letní sezóna: denně 1. 4. - 5. 11., zimní sezóna: 25. 11 – 7. 1. (zavřeno 24. - 25. 12.)
 • Oficiální web parku ZDE

Europa Park je naprostým vrcholem mezi německými zábavními parky a právem je považován za nejkrásnější. Je tematicky členěn do 13 evropských států a dvě samostatné sekce Dětský svět a Dobrodružná krajina. V každé části najdete architekturu, gastronomii a kulturu, která je typická pro příslušný stát (například Řecko, Francie, skandinávské státy atd.). Europa Park je jako první zábavní park na světě držitelem certifikátu "Park vhodný pro děti"

Je prošpikován více než stovkou pouťových atrakcí a fantastických show. O zábavu se postará celá řada různých horských drah či divoká řeka, vodní nebo loopingová horská dráha. Pořádné vzrušení také zažijete na leteckém simulátoru, ve 4D kině a na mnoha dalších zážitkových atrakcích. Svou roli tu hraje také zážitková gastronomie.

Nenechte si ujít atrakce:

 • PROJECT V- novinka 2017! - tzv. létající divadlo... Sen o létání se stane skutečností, konečně se proletíte...a uvidíte to nejkrásnější, co nabízí Evropa...
 • SILVER STAR - úchvatná již z dálky viditelná nejvyšší ocelová horská dráha Evropy, dosahuje výšky 73 metrů, rychlosti až 130 km/h. a přetížení až 4g
 • WILD MOUSE – nejnavštěvovanější horská dráha pojmenovaná podle maskota, šedé myši Euromaus
 • WODAN - dřevěná horská dráha, která dosahuje rychlosti až 100 km/h.
 • EUROSAT - simulace cesty kosmickou lodí 
 • EURO-MIR - 1000m dlouhá jízda kolem futuristických skleněných věží na otáčejících se vozíkách kolem dokola


 

HEIDE PARK RESORT

Jeden superlativ za druhým

Zábavní park Heide Park Resort je zasazen do krásné krajiny v Lüneburském vřesovišti, poprvé byl otevřen v roce 1978 a od té doby si připisuje jeden superlativ za druhým. Se svou rozlohou téměř 900 tisíc m2 patří k největším zábavním parkům v Německu. Je rozdělen na tematické části, jakými jsou Zapomenutá země, Transylvánie, Záliv pirátů se znakem lebky a další. I malým hostům nabízí spoustu zábavy díky kolotočům, pohádkovému světu, westernovému městečku Lucky Land anebo indiánské horské dráze. Během jednoho dne se můžete stát pilotem, mořeplavcem, námořníkem, nebo také jezdcem Formule 1.

Oblíbené jsou také vodní dráhy, jízdy na raftech a show s delfíny. Odpočinout si můžete v nádherně upraveném parku nebo u velkého jezera, kterému dominuje socha Svobody. 

Nenechte si ujít atrakce:

 • Desert race - vystřelovací horská dráha, divoká jízda pouští, se zrychlením z 0 na 100km/hod. za neuvěřitelných 2,4 sekundy s přetížením 4G
 • Colossos - největší dřevěná horská dráha v Evropě, rychlostí 120 km/h zahučíte do hloubky – fantasticky vzrušující dobrodružství 
 • Limit - několik loopingů na skvělé zavěšené dráze v rychlosti 80km/hod. Nechte se pořádně rozhoupat!
 • Lucky Land - westernové městečko je určeno malým návštěvníkům a zve k fantastickému dobrodružství divokého západu, včetně rýžování zlata
 • Screm - nejvyšší Gyro-Trop-Tower na světě. Volný pád z výšky 71 m rychlostí kolem 100km/hod.


 

LEGOLAND

Svět postavený z miliónu LEGO kostek

V Bavorsku se nachází rodinný zábavní park Legoland Deutschland, jehož rozloha se dá přirovnat k 26 fotbalovým hřištím. V roce 2012 získal ocenění "Parkscout Publikums Award" jako zábavní park s nejlepším přístupem k dětem. Je vhodný pro děti od čtyř let. Srdcem parku je Svět miniatur, kde jsou z více než 55 milionů běžných LEGO kostek postavena slavná evropská města a krajiny v měřítku 1:20. Děti si zde plní své sny např. v Zemi pirátů, stávají se z nich vynálezci LEGO robotů nebo architekti výškových budov z LEGA. 

Legoland není jen o kostkách, ale i o zábavných atrakcích. Nabízí také plavbu na kánoi v dinosvětě. Zážitkový podvodní svět LEGO plný vodních atrakcí Vás zavede na cestu potopeným měste Atlantis. Uvidíte zde v akváriu skutečné žraloky, rejnoky a tropické ryby a saozřejmě další modely z více než milionu LOGO kostek.


 

AQUAPARK TROPICAL ISLAND

Poblíž Berlína uvnitř obrovského hangáru, který pojme najednou až 7 000 návštěvníků, se nachází ráj, kde jsou dveře otevřené nonstop. Tropický park s největším vnitřním přírodním deštným pralesem na světě, exotickými rostlinami, živočichy, vodopády, lagunami s atrakcemi, vodopády a tropickým mořem není opravdový, ale věrohodný díky teplu s vlhkostí vzduchu 60% si zde návštěvníci připadají jako v tropech. Voda v aquaparku má 32 stupňů.

Kromě tropického prostředí s deštným pralesem jsou zde písečné pláže, stanové kempy a největší tobogány v Německu a největší saunový komplex v Evropě

V roce 2016 byl vedle Tropického ráje otevřen také venkovní ráj Amazonia na ploše 35 000 m2 s celoročním provozem, který vám nabízí ještě více zábavy. 


 

PHANTASIALAND 

Svou rozlohou patří spíše k menším zábavním parkům. Je rozdělen na tematické zóny, které Vám nabízí velké množství horských drah, vodních drah, 4D kino, volný pád, otáčecí lavice, různé relaxační projížďky, kolotoče a další show. Pro děti je tu speciální koutek, kde najdou autodrom, skákání na gumě či malý volný pád.

Nenechte si ujít atrakce:

 • Black Mamba - zavěšená horská dráha, která v rychlosti 80 km/h projíždí skalami a přitom s vámi projíždí veškeré loopingy a výkruty
 • Talocan - otáčející se lavice, kde k všemožnému otáčení vzhůru nohama na Vás bude ještě stříkat voda či šlehat oheň
 • Colorado Adventurevláček jezdící mezi skalami s dlouhými tunely

 

MOVIE PARK GERMANY

Reklama na napětí a akci

Movie Park Germany je jedním z mála svého druhu v Německu. Filmový a zábavný park se skládá z tematických oblastí zaměřených na film a vše, co s tím souvisí. Nabízí zábavu pro celou rodinu, uvidíte zde neobyčejné živé show z filmového světa a vyřádíte se na více než 40 atrakcích. Dostanete se doslova do zajetí filmového průmyslu.

Zvláštní důraz je zde kladen na zábavu pro děti, pro které je vyhrazena tematická část Nickland. Zde dětičky narazí na světově proslulé hvězdy kreslených seriálů, např. Želvy Ninja zde mají dětskou autoškolu plnou zatáček pro děti od 4 let. Můžete se také stát svědkem filmového natáčení nové verze kaskadérské show, na divoké horské dráze „Van Helsing’s Factory“ vás budou tmou pronásledovat děsiví upíři a v Době ledové (4D dobrodružství) se zabavíte s dinosaury a dalšími postavami z animovaného filmu.


 

Heide Park - plánek Heide Park - plánek
Europa Park Europa Park
Europa Park - Eurosat Europa Park - Eurosat
Europa Park - Silver Star Europa Park - Silver Star
Europa Park Europa Park
Heide Park Heide Park
Heide Park Heide Park
Legoland Legoland
Legoland - mapa Legoland - mapa
Movie park Movie park
Phantasialand Phantasialand
Phantasialand Phantasialand
Phantasialand - Talocan Phantasialand - Talocan