Maďarsko aneb Proslulé lázeňské služby i termální prameny

Pokud sníte o dovolené, kde budete obklopeni klidem a pohodou – za odpočinkem a teplou vodou nemusíte jezdit jenom k moři. Stačí nasednout do automobilu či karavanu a za pár hodin jste na vysněném místě.

Ač je Maďarsko vnitrozemský stát, jedná se o území, které nabízí svým návštěvníkům více jak 1300 termálních pramenů a široké možnosti vyžití nejen v oblasti relaxace a ozdravných procedur. V rámci Evropy se jedná o zemi s největším množstvím termálních pramenů vůbec.

Co se ubytování týče – v Maďarsku naleznete jak luxusní hotely, tak apartmány, chaty, chatky i možnost zajet do kempu, kde naleznete veškeré zázemí. Případně můžete realizovat kempování na divoko a vyrazit vstříc neobyčejným setkáním a místům zcela po vlastní ose. Fantazii se meze nekladou!

 

NAVŠTIVTE NEJZNÁMĚJŠÍ LÁZNĚ V MAĎARSKU:

Györ

Šesté největší maďarské město je z Pardubic vzdálené přibližně 4 hodiny cesty. Jedná se o turistické město, kde najdete všechno a jedny z největších maďarských termálních lázní vůbec.

Místo je vyhledávané především pro léčbu v oblasti uzdravování a zmírnění obtíží spojených s klouby a kostmi. Součástí areálu je také rozsáhlý dvoupatrový saunový svět, který návštěvníkům poskytuje venkovní zahradu s finskými a aroma saunami a nepřeberné množství procedur.

Jelikož lázně prošly v nedávné době modernizací – naleznete zde například zážitkové bazény, nejrůznější atrakce všeho druhu či bary s přístupem přímo z vody.

Pokud se rozhodnete vydat za hranice lázeňského komplexu, město samotné nabízí velké množství významných stavebních památek a barokní městské jádro, jehož dominantou je věž ze 13. století.

 

  

Bükfürdó

Léčivá síla termálních vod byla známá již ve starověku. Pokud dáváte přednost soukromí a menší koncentraci lidí – malé městečko Bük, ležící nedaleko maďarsko-rakouských hranic, nabízí svým návštěvníkům blahodárné účinky a procedury, které pomáhají harmonizovat tělo i mysl.  

Termální lázně Bükfürdő patří k jedněm z nejmladších termálních lázní Maďarska a specializují se především na léčbu pohybového aparátu a poskytují specializované testy, které odhalí rizika či predispozice právě k onemocněním pohybové soustavy. Jedná se o celosvětově proslulé lázně, které jsou druhými největšími v Maďarsku a najdete zde například bazénový lázeňský komplex s termální vodou a více jak dvaatřiceti bazény, saunový svět a mnohé další.

I když jsou lázně zaměřené primárně na starší klientelu, poskytují zázemí všem, kteří hledají prostor pro odpočinek a relaxaci. Na své si tak přijdou i rodiny s dětmi, páry či jednotlivci.

Pokud byste se chtěli vydat za hranice komplexu, samotné městečko Bük nabízí svým návštěvníkům mnoho historických památek, restaurace plné místních specialit a příjemnou atmosféru, která je přítomná na každém kroku.  

 

Hévíz

Malebné městečko nedaleko Balatonu s unikátními termálními prameny, kde se vodní plocha nachází uprostřed města a v letních měsících dosahuje teploty až 36 °C. Hévíz je místem obklopeným vinicemi a vinárnami, které lákají k večernímu posezení ve dvou spolu se sklenkou dobrého vína.  

Lázně Hévíz poskytují svým návštěvníkům největší biologicky aktivní přírodní termální jezero světa, která je bohaté na léčebné látky stejně jako zdejší bahno. Tamní voda obsahuje vápník, hořčík, síru a hydrogenuhličitany a je bohatá na minerální látky, díky čemuž velmi dobře pomáhá při onemocnění kloubů, obtížích nervové soustavy, kožních obtížích či gynekologických problémech.

Jestli tu rozhodně něco najdete, tak široké množství léčebných i wellness procedur, které dodají Vašemu tělu zasloužený odpočinek. Vyzkoušet můžete masáže všeho druhu, bahenní zábaly, bohaté programy či se vydat na výlet k Balatonu, prozkoumat místní hrady či zámky nebo vyrazit na kolo a užít si zdejších přírodních krás.

 

Sárvár

Termální lázně jako stvořené pro rodiny s dětmi. Sárvár je tradiční lázeňské město, ve kterém naleznete lanový park, botanickou zahradu, okouzlující historické centrum i spousty typických maďarských hospůdek. Sárvár poskytuje svým návštěvníkům část s léčivou vodou i část určenou pro zábavu a zážitky. Tyto dvě části jsou oddělené, takže Vám umožní vybrat si to svoje a nerušeně si užívat kupříkladu relaxační léčivou koupel nebo čas s přáteli v bazénu.

Místní termální sůl pomáhá při léčbě kožních onemocnění a je nápomocnou také při poruchách pohybového aparátu. Slané koupele lze pak efektivně využít také například při léčbě dermatologických onemocnění, gynekologických obtíží či neurologických potížích nebo při nemocech dýchacích cest.

 

Miskolc-Tapolca

Místo jako stvořené pro čas ve dvou, romantické chvilky i prostor, kde stres jednoduše nemá šanci existovat.

Miskolc-Tapolca aneb Lázně uprostřed skalních útesů jsou světovou raritou, která nabízí svým návštěvníkům dechberoucí prostor plný (nejen) krápníků. Jedná se o velmi oblíbené lázně v rámci celé střední Evropy a naprosto unikátní lázně, které jsou ukryté v jeskyních na úpatí pohoří Bükk.

Lázně se nachází na severovýchodě Maďarska v malebném městě Miskolc, jehož poloha je ideální také pro výlety do přírody i putováním po stopách historie.

Místní termální prameny mají o něco nižší obsah soli, než je tomu u podobných pramenů, což Vám umožní v nich trávit delší čas. Prameny jsou využívány především při onemocněních a potížích s pohybovým aparátem a revmatických onemocněních. Komplex samotný nabízí sauny, doprovodné programy i široké množství procedur. Naleznete zde kryté i venkovní bazény a prostory, které Vám jednoduše učarují.


 

Bükfürdő Bükfürdő
Bükfürdő Bükfürdő
Bükfürdő Bükfürdő
Bükfürdő Bükfürdő
Győr Győr
Győr Győr
Hévíz Hévíz
Hévíz Hévíz
Saunování Bükfürdő Saunování Bükfürdő
Wellness Bükfürdő Wellness Bükfürdő
Wellness Bükfürdő Wellness Bükfürdő
Hévíz Hévíz