Jarní prázdniny se blíží!

Využijte nízké ceny pronájmu od 2.450 Kč / den vč. DPH

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi o jarních prázdninách? Chcete letošní „jarňáky“ prožít netradičně, s nutnou dávkou svobody pohybu a kvalitním zázemím? Toužíte se každý den ocitnout na jiném místě, poznávat krásy naší republiky, a to bez ohledu na počasí či venkovní teploty?

Pokud ano, půjčte si u nás obytný vůz za mimosezónní cenu a udělejte dětem nezapomenutelné jarní prázdniny ! Navíc – děti „obytňáky“ milují, protože jsou to PROSTĚ DOMY NA ČTYŘECH KOLECH. Domy, které umožňují usínat každý večer na jiném místě a nejen to… Můžete zažít ten pocit, kdy se rovnou ze sjezdovky vrátíte do vytopeného obytného vozu, uvaříte teplý oběd v moderní a plně vybavené kuchyni a večer zakončíte např. v nedalekém aquaparku. Náš obytný vůz vám poskytne kvalitní zázemí za jakýchkoliv okolností a budete se v něm cítit jako doma.  

NABÍDKA NAŠICH OBYTNÝCH VOZŮ K PRONÁJMU


Termín prázdnin
 | Okresy

6. 2. – 12. 2.     Praha 6, Praha 7, Praha 8, Praha 9, Praha 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
13. 2. – 19. 2.     Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín
20. 2. – 26. 2. Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál
27. 2. – 5. 3. Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník
6. 3. – 12. 3. Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov
13. 3. – 19. 3. Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

 

6 našich tipů pro společné rodinné zážitky podle okresů

1. CHEB - Chebský hrad typu císařského falce

Chebský hrad funguje i mimo hlavní sezónu, takže na něj můžete spolu s rodinou zavítat právě v čase jarních prázdnin, což u hradů není zase tak úplně obvyklé. Za vhodných klimatických podmínek je návštěvníkům přístupná Černá věž aneb hradní dominanta, která byla postavena ze sopečného kamene a nabízí unikátní pohledy na celé město. Hrad typu císařské falce je jedinou stavbou svého druhu na území České republiky a jednou z nejvýznamnějších románských památek u nás.

Hrad je veřejnosti přístupný o víkendech, a to vždy v čase od 10 do 15 hodin. Vstupenky zakoupíte pohodlně během provozní doby, a to na pokladně přímo u vstupní brány.

Pokud Vaše výpravná skupina bude čítat 10 a více osob (aneb společná výprava s přáteli či širší rodinou?), je možné domluvit si prohlídku i mimo běžnou otevírací dobu. Jestliže si s sebou navíc vezmete sáně či boby, zimní provoz na hradě Vám poskytne zázemí vhodné také pro hradní zimní radovánky. V Chebu totiž, možná trošku netradičně, slouží prostorné nádvoří nejen pro účely prohlídek. Malí návštěvníci jej mohou, v případě sněhové pokrývky, využít také pro sáňkování, stavění iglú či sněhuláků – dětské fantazii se meze nekladou!

2. HRADEC KRÁLOVÉ – Největší sladkovodní akvárium v ČR

Pokud Vaše trasa obytným vozem povede v blízkosti Hradce Králové, Baarova 1663/10 rozhodně stojí za zastavení. Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice a svým návštěvníkům přibližuje tropické ryby, rostliny Jižní a Střední Ameriky, a to vše v samotném centru města. Prohlídky akvária probíhají celoročně, takže se jedná o ideální zastávku pro rodiny s dětmi, a to opět bez ohledu na roční období a aktuální počasí.

V akváriu žije více než 40 druhů ryb a každý čtvrtek můžete být přítomni u jejich krmení s potápěčem. Součástí unikátní prohlídky je taktéž projekce „U rejnoka“ určená pro malé i velké diváky, která Vás provede přírodními krásami koutů celého světa. Kromě akvária s podvodním tunelem a deštným pralesem můžete zavítat taktéž do místní kavárny s originálním názvem „Café Piraňa“, kde si můžete vypít šálek horkého čaje či kávy a u toho pozorovat dravé piraně (nebo ony budou pozorovat Vás.!?).

Pokud byste snad na chvíli zatoužili po soukromí, objekt Obřího akvária nabízí také útulné rodinné sportoviště, kde si můžete zahrát ricochet, navštívit posilovnu nebo infra saunu. Domluva možná!

3. TŘEBÍČ – Cesty časem aneb procházky třebíčskou historií

Návštěva památek nemusí být nuda ani pro nejmenší členy Vaší posádky! Na třebíčském zámku, v části Předzámčí, je umístěna interaktivní expozice „Cesty časem“, která vybočuje svým přístupem. Co je jinde zakázáno, je ve zdejší expozici totiž naopak povoleno.

Prostřednictvím interaktivních prvků si můžete ledacos osahat a vyzkoušet na vlastní kůži. Pro širokou veřejnost je otevřena expozice „Jak se staví bazilika“, kde si můžete vyzkoušet práci středověkých stavitelů anebo třeba poskládat město Třebíč jako puzzle – přesně tak, jak se měnilo v čase. V rámci expozice „Šikovní řemeslníci“ pak můžete nahlédnout pod pokličku tradičních řemesel.

Pokud přece jen zatoužíte po interakci mimo zámecké křídlo, elegantně společně s rodinou či přáteli přejděte do prostorů vedlejší baziliky sv. Prokopa, která je od roku 2003 zapsaná ne seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Poté se můžete vydat do středu města a jeho blízkého okolí. V Třebíči máte VŠE na dosah ruky! Jedná se o kouzelné město a pokud jej navštívíte, doporučujeme začít svou prohlídku na Karlově náměstí, které patří vůbec k největším v republice a odkud je možné vystoupat na vyhlídku z věže kostela sv. Martina. Za zastavení stojí také Hrádek – krásný kopeček s charakterem městského parku uprostřed města, odkud se vám naskytnou přenádherné výhledy na celou Třebíč. Okolní příroda, alej a prostředí je jako dělané pro poklidnou procházku.

4. MLADÁ BOLESLAV – ŠKODA Muzeum

Muzeum oživilo příběh značky na autentickém místě, a to v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Přitom hned o kousek vedle, v největším a nejmodernějším závodě, denně opouští výrobní linky podniku zbrusu nová vozidla Škoda. Na jednom místě tak najdete kus historie i soudobé modely. Nicméně i v muzeu je historie stále v pohybu, a to díky výstavám, koncertům, společenským akcím a neustálým novinkám v expozici. V prostorách muzea se můžete společně s dětmi vydat na poutavou, interaktivní a multimediální procházku, která Vás provede historií celé firmy až do současnosti. Čeká na Vás více než 1800 m2 výstavní plochy a neopakovatelný zážitek, který zaujme nejen příznivce motorových vozidel na čtyřech kolech.

Kromě prohlídek nabízí muzeum také doplňkové služby pro skupiny a děti. Jedná se o zábavné prvky jako např. odrážedla v podobě vozů Škoda, projekci filmu Krtek a autíčko či funkční model klikové hřídele v technické galerii. V muzeu se děti také mohou účastnit dětské prohlídky s průvodcem, v podobě Škoda maskota, který je provede po muzeu za doprovodu rozmanitých úkolů.

Budova je bezbariérová, expozici tak můžete bez problémů navštívit i s kočárkem. V případě zájmu si můžete návštěvu muzea rozšířit také o prohlídku přilehlých výrobních závodů, které vám ukáží výrobu v celé své parádě a pohybu (k dispozici dospělým a dětem od 10 let). Navštívit můžete také moderní Café/Restaurant Václav.


5. ŠUMPERK – AQUA CENTRUM

Pokud se na svých cestách v pátém prázdninovém okrese chcete na chvíli zastavit a udělat něco pro svou kondici, zrelaxovat či dopřát dětem vodní radovánky, místní aquacentrum je ideální cílovou destinací.

Najdete zde plavecký krytý bazén, brouzdaliště, whirpool, tobogán, ohřívárny i relaxační zóny s lehátky. Příjemným zpestřením je pak saunový svět, ve kterém můžete posílit imunitu. Vybírat můžete např. z bio sauny, finské sauny, parní či aroma lázně, Knneipova chodníku aj. Co zajisté ocení každý rodič, skutečnost, že plavecké pomůcky pro děti jsou volně dostupné. S sebou na cesty tedy stačí přibalit pouze plavky – nic víc, nic míň.

Pokud Vás náhodou v areálu zastihne hlad, využít můžete občerstvení, které je součástí aquacentra.

6. BRNO – BRuNO family park

V chladnějším či nepříznivém počasí můžete při projíždění moravskou metropolí navštívit oblíbené zábavní centrum BRuNO, které je Vám i Vašim dětem přístupné po celý rok. Děti všech věkových kategorií zde najdou široké množství zábavných atrakcí, a to na úctyhodné ploše o velikosti 4 000 m2.

Nezapomenutelné zážitky a prostor pro pohyb, zábavu, společné hry – v tomto parku se děti rozhodně nudit nebudou! Na výběr mají atrakce, které jsou přístupné v rámci základního vstupného a také atrakce, jež jsou zpoplatněny nad rámec vstupného. Záleží na tom, jak si to s dětmi nastavíte a jakou cestou se vydáte. Pravidla jsou jen na Vás.

V rámci dne děti mohou vyzkoušet a prozkoumat např. podmořskou jeskyni, Brunův komín, skákací polštář, širokou síť podzemních nor, pavoučí komín, svišťák, mraveniště, ptačí přelet, lanové mosty, ptačí budky, autodrom, trampolíny, moře s lodičkami, babylabyrint, boulderovku a další. Pokud by to snad bylo dětem málo, mohou zamířit do „blázince“ aneb vypolštářované místnosti, do které se dostanou z Nor až do Brunova komína.

Pakliže budou Vaše ratolesti potřebovat doplnit energii, můžete společně můžete zajít do bistra, které se nachází přímo u plochy zábavního parku a je vždy otevřeno dle aktuální provozní doby herního centra. Najdete zde kvalitní pokrmy z domácí produkce s důrazem na čerstvost a kvalitu surovin.

 

Rezervujte si obytný vůz

Martin Tesař
 mobil: 778 533 114
FOTOGALERIE:
 
Cheb Cheb
Obří akvárium Hradec Králové Obří akvárium Hradec Králové
Bazilika v Třebíči Bazilika v Třebíči
Muzeum Škoda - Mladá Boleslav Muzeum Škoda - Mladá Boleslav
Muzeum Škoda - Mladá Boleslav Muzeum Škoda - Mladá Boleslav
Muzeum Škoda - Mladá Boleslav Muzeum Škoda - Mladá Boleslav
Bruno park - Brno Bruno park - Brno
Bruno park - Brno Bruno park - Brno