Zažijte zimní caravaning neobyčejně

V dnešní době, kdy jsou ubytovací zařízení z důvodu vládních nařízení uzavřená, se víc než kdy předtím hodí k cestování karavan. Pokud jste někdy měli obavy, zahoďte je a poznejte zimní caravaning na vlastní kůži. Díky pojízdnému bydlíku máte postaráno o pohodlné spaní. Naše plně vybavené obytné vozy, které si můžete pronajmout za nízké mimosezóní ceny, nabízí skvělé zázemí. V letošní zimní sezóně máme v provozu čtyři vozidla, která jsou určená pro zimní provoz.  V pohodě si zatopíte, máte teplou vodu na sprchování, ohřejete si čaj nebo polévku, máte spoustu místa pro lyže a všechny vaše osobní věci, které potřebujete k vašemu cestování. Představíme vám vyhrazená místa, kde dá zaparkovat s obytným vozem, někde je i možnost připojení do elektrické sítě. Ať už jedete kamkoli, dodržujte etický kodex kempaře vydaný Asociací kempování a karavaningu.

JESENÍKY
Parkoviště v horském resortu Dolní Morava

Resort Dolní Morava nabízí řadu parkovacích ploch, ne všechny jsou ale vhodné pro karavany. Níže ve fotogalerii naleznete parkoviště, kde jsou karavanisté vítáni. S výjimkou parkoviště u Wellness hotelu Vista je stání na vyhrazených parkovištích zdarma. Na Dolní Moravě je k vidění mnoho atrakcí, naše tipy na výlety najdete zde.


ORLICKÉ HORY
Parkování pod Bukovou horou

Na straně od Červené Vody se nachází 5 parkovacích ploch přímo na dojezdu sjezdovky o kapacitě 400 vozů. Samozřejmostí jsou stání pro karavany a obytné vozy s připojením na samostatně měřená odběrná místa elektřiny.

Bartošovice v Orlických horách

U lyžařského areálu lze s obytným vozem parkovat a po domluvě s majitelem vleku je k dispozici i elektrická přípojka. 


KRKONOŠE
Bubákov - Herlíkovice

Caravan Parking v Bubákově je vyhrazeno na parkovišti č. 5, kde jsou pro obytné vozy připraveny nejlepší podmínky.  Parkování je zdarma. Přesné umístění najdete na mapě níže ve fotogalerii.

Janské Lázně - Černá Hora

Pro karavany je určené parkoviště pod Lesním Domem (Formánky). Parkování je za poplatek, k dispozici je elektrická přípojka, WC, sprcha, dětský pult, výlevka na chemické WC. Více informací se dozvíte zde.

Harrachov

Horské středisko Harrachov se nachází v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Díky své poloze je vyhledávaným místem a výchozím bodem turistických výletů. Parkování na místním parkovišti je pro obytné vozy za poplatek.   


KRUŠNÉ HORY
Klínovec

V zimě můžete vyrazit s obytným vozem na Klínovec. K parkování karavanů je určené placené parkoviště P2 (na adrese Loučná pod Klínovcem č. pop. 207). Místo pro váš obytný vůz vám bude přiděleno na základě rezervace, kterou je nutné provést předem prostřednictvím rezervačního formuláře na webu https://klinovec.cz/karavanem-na-klinovec/ . Bez potvrzené rezervace není dovoleno parkování. K dispozici je elektrická přípojka za poplatek.

Kunčice

Centrum služeb Kunčice se nachází u nástupní stanice vleku Hájovna. Pro karavanisty je zde sociální zázemí včetně sprch, WC. Před Centrem služeb jsou vyhrazena stání s 16ti přípojkamy elektrické energie pro karavany.


ŠUMAVA

V srdci Šumavy v obci Kvilda je velké parkoviště, které se nachází hned u běžkařských stop.


DĚČÍNSKO
Stellplatz Sněžník

Plně automatický stellplatz s veškerým zázemím včetně toalet pod Děčínským Sněžníkem je v provozu celoročně. K dispozici je pitná voda a elektřina za poplatek. Je to velmi klidné místo v obci na největší české stolové hoře Děčínský Sněžník s rozhlednou. Ideální pro běžkování s dostatkem běžkařských tras.


 

Kompletní mapu míst najdete na webu https://www.prostellplatz.cz/skiing/. Další místa pro pakování obytných vozů za účelem přenocování najdete na mapě zde. Před návštěvou doporučujeme kontaktovat místního správce parkoviště a ověřit si dostupnost a podmínky parkování. 

Herlíkovice - Bubákov Herlíkovice - Bubákov
Buková hora Buková hora
Dolní Morava Dolní Morava