Dobrý den,

ráda bych se podělila o své první zkušenosti s obytným vozem zapůjčeným od BARTH Caravan. S přáteli jsme si pronajali obytný vůz MAX na prodloužený víkend, s kterým jsme zamířili k tzv. jihočeskému moři, na Lipenskou přehradu. Jelikož jsme chtěli maximálně využít potenciál obytného vozu, rozhodli jsme se po cestě navštívit co nejvíce míst. Nejdříve jsme vyrazili na Vysočinu do kempu "Stvořidla". Musím říci, že jsme se hned po příjezdu cítili skoro jak celebrity, protože místní obdivovali náš karavan a několikrát jsme dělali i osobní prohlídky. Hned první noc jsme si Maxe zamilovali, protože spaní na velkém dvoulůžku je maximálně pohodlné. S přítelem jsme oba uznali, že se nám v něm spí lépe než doma :-).

Další den naše cestování karavanem pokračovalo. Jeli jsme do Prahy na svatbu, kde nám karavan posloužil jako bezva šatna. Cestou z Prahy jsme ještě stačili navštívit filmem proslavenou vesničku Hoštice u Volyně a pokračovali jsme směrem na Šumavu. Max ukrajoval jeden kilometr za druhým bez sebemenších problémů. Byli jsme doslova pánem silnic. Na Šumavě jsme zavítali do legendární hospůdky U Štěpána, kde je také biofarma. Gastroturistika tady jede naplno. Pak jsme pokračovali přes Boubínský prales k přehradě Lipno. V kempu "Modřín" přímo u břehu Lipna jsme na místě bez elektického připojení zaparkovali a ihned luxusně bydleli. Byli jsme překvapeni, jak je obytný vůz elektricky soběstačný. Všechno je promyšleno do nejmenších detailů, je zde dostatek úložných prostor, sprchový kout nám také skvěle posloužil a nemuseli jsme si připlácet za sprchy v kempu. Další den jsme si ještě vyšlápli na Stezku korunami stromů, projeli jsme cyklostezky podél břehu a příjemně unaveni a plní nových zážitků jsme se vraceli domů. 

 

Příjemně překvapeni jsme rovněž byli po zjištění, že spotřeba obytného vozu byla méně než 10 litrů/100 km. A to jsme Maxe nijak nešetřili :-). Najeli jsme s ním během 4 dní kolem 700 km, nutno podotknout bez žádných dalších poplatků za ujeté kilometry. Jednání koordinátora půjčovny pana Tesaře bylo profesiální, je velmi ochotný a mluví z něho zkušenosti. S přáteli nemáme vůbec co vytknout.  

L.M.